Termostatická hlavice s kapalinovým čidlem TRCD07 - M30 x 1,5

Kód: TRCD07
109 Kč 90,08 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručeníDetailní informace

Doprava zdarma*

Detailní popis produktu


Jsou vhodné k montáži na všechny radiátorové ventily a na otopná tělesa s integrovaným ventilem s připojovacím závitem M30 × 1,5 např. Heimeier, Honeywell, Siemens, Korado, Purmo, Kermi, Oventrop aj.
Před vlastní montáží doporučujeme ověření typu termostatické hlavice pro daný ventil. Je nepřípustné použít termostatickou hlavici pro jiný druh ventilu, než doporučuje
výrobce a při takovém poškození nebo nefunkčnosti výrobce nenese zodpovědnost resp. neposkytuje záruku. Doporučujeme kontaktovat technickou podporu.
Termostatické hlavice využívají i energii vnitřních a vnějších cizích zdrojů, jako např. slunečního záření, tepelného vyzařování osob, elektrických přístrojů apod.
a udržuji teplotu v místnosti na stálé úrovni. Tím se zamezuje zbytečné spotřebě energie. Termostatické hlavice s vestavěným čidlem nesměji byt instalovány
za záclonami, závěsy, kryty otopných těles, v úzkých výklencích apod. Nesměji se též montovat do svislé polohy. Pokud se tak stane, regulace prostorové teploty nemůže byt přesná.

KEYMARK – certifikováno a zkoušeno dle EN 215

Termostatická hlavice je vybavena regulačním prvkem, který automaticky řídí otevírání nebo uzavírání termostatického ventilu, aby teplota v místnosti, kde jsou instalovány, byla udržována na konstantní nastavené hodnotě. Číslo na hlavici odpovídá dané teplotě v místnosti. Po nastavení čísla bude termostatická hlavice udržovat zvolenou teplotu. Tím se zabrání nežádoucí stoupající teplotě, čímž dosahuje potřebné úspory energie.

POPIS INSTALACE
Krok 1: Sejměte původní termostatickou hlavici nebo odšroubujte ochrannou krytku ventilu.
Krok 2: Pozice termostatické hlavice před našroubováním. Šipka by měla ukazovat na číselnou hodnotu 5 – zcela otevřít, poté můžete hlavici našroubovat.
Krok 3: Dostatečně hlavici dotáhněte (10 Nm). Instalujte v horizontální poloze.
Krok 4: Nastavte na požadovanou teplotu, např. na číselnou hodnotu 3.

Hystereze: 0,30 K
Vliv teploty top. media: 1,2 K
Vliv tlakové diference: 0,2 K
Uzavíraci čas: 23 min

Na základě zkušeností by tlaková diference na termostatickém ventilu neměla přesáhnout 20 kPa = 200 mbar = 0,2 bar. Pokud při projektování systému hrozí vyšší přechodné tlakové diference při nižším průtoku, je vhodné použít regulátory tlakové diference nebo přepouštěcí ventily.

DOPORUČENÍ
Mimo topnou sezónu (letní období) nastavit všechny termostatické hlavice do polohy 5 (zcela otevřeno) z důvodu snížení přítlaku těsnící kuželky do sedla ventilu při vyšších teplotách v místnostech.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: